CANLI DESTEK

Hızıreli Derneği olarak dil, din, ırk, ayrımı yapmadan tüm insanlığın yararına olacak her türlü faaliyetlerimizi yürütürken Hızıreli Aşevi kurmayı planlayarak çalışmalarımızı emin adımlarla hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Hızıreli Aşevi olarak geldiğimiz süreçte yakın bir zaman da aşevi binamızı kurma aşamasındayız.

Başlangıç olarak günlük 1000 kişilik kapasite ile başlayıp nihai hedefimiz günlük 10.000 kişiye ulaşmaktır. Çalışmalarımızın alt yapısını günlük 10.000 kişiye yemek çıkarabilecek kapasite şeklinde olup, ancak güncel bütçemizle günlük 1000 kişilik yemek çıkarıp aşevimizin geliri artınca (yapılan bağışların çoğalması halinde ) bu rakamları artırmayı amaçlıyoruz.

Hızıreli Aşevi olarak komisyonumuzun önceden tespit ettiği yardıma muhtaç kişiler, kimsesizler, öksüzler, yetimler, engelliler, yaşlılar ve mültecilere günde iki öğün (öğle ve akşam ) yemeklerini vermeyi planlıyoruz. Aşevi merkezimize yemek almak için gelen kardeşlerimize sefer tasları ile sıcak yemek verilecektir. Şayet yemek almaya gelen kardeşlerimizin yemek yiyecek evleri yok ise aşevimizin bünyesinde bulunan restoran kısmında yemeğini yiyip karnını doyurup gedecektir. Aşevimize gelecek imkânı bulunmayan veya gelebilecek durumda olmayan yaşlı ve engelli kardeşlerimizin evlerine kendi araçlarımızla servis yaparak sıcak yemeklerini evlerine ulaştıracağız.
Peygamber Efendimiz S.A.V. in buyurduğu gibi: “komşusu aç yatarken kendisi tok yatan bizden değildir”. Hadisi Şerifini dikkate alarak Balıkesir halkımızın içinde kimsesi olmayan kardeşlerimizin aç yatmaması için elimizden geldiği kadar gayret sarf edip o kardeşlerimizi bulup tok yatmalarını sağlayacağız.

Peygamber Efendimiz S.A.V. şöyle buyuruyor; “Fakirleri tanıyınız. Onların yanında kuvvet bulup, onlara yardım ediniz. Onların Allah (C.C.) katında devleti vardır.” Sordular: “Ya Resul Allah onları devleti nedir?” Resul Allah S.A.V. şöyle anlattı; “Kıyamet günü onlara şöyle denir: ‘Hele bir bakın, kim size bir parça bir şey yedirmiş, kim bir şeyler içirmiş, kim bir elbise giydirmişse, onların elinden tutun doğruca cennete girin.' “

Derneğimizin gelirleri hayırsever vatandaşlarımızın nakdi ve ayni bağışlardır; Ayni yardımlar olarak et ihtiyacımızın büyük bölümü bağışlanacak kurban etleri ve yıl içinde yapılacak küçükbaş ve büyükbaş adaklardır. Bunun yanında aşevimiz kuru bakliyat, pirinç, bulgur, yağ, şeker ve makarna gibi her türlü gıda malzemesini yemeklerde kullanılmak üzere ayni yardım olarak makbuz karşılığında kabul edecektir.

Hızıreli Derneğimiz aşevi yemek yardımı projemizin dışında Balıkesir il, ilçe, kasaba ve köylerinde yaşayan ikamet eden fakir aile, yardıma muhtaç kimselere gıda yardımı, Ekmek yardımı. Giyim yardımı, Ayakkabı yardımı, sağlık yardımı, kışlık yardım vs. gibi insan yaşamında ihtiyacı olan her alanda yardımlar yapmaktadır. Hiç geliri olmayan yoksul ailelere elektrik, su, doğalgaz, kira yardımları yapmaktadır."Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans