CANLI DESTEK

Ümmet Sofrası Nedir?

Ümmet Sofrası; Din, dil, ırk, renk, ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığın birliktelik içinde, aynı bilinçle buluştuğu yerdir. Birlikte yemeklerin paylaşıldığı, dertlerin sofraya yatırıldığı bu anlarda kardeşlik ön plana çıkar, aynı dilde ortak olunur.

Vahşî b. Harb (ra) anlatıyor: Bir gün Allah Resûlü'nün ashâbı "Yâ Resûlallah, yemek yiyoruz, ama karnımız doymuyor" dediler. "Muhtemelen ayrı ayrı yiyorsunuz" diye karşılık verdi. "Evet" dediler. Peygamber de "Birlikte yiyin ve besmele çekin ki, yemeğiniz bereketli olsun" buyurdu. -Ebû Dâvûd

 

Ümmet Sofrası Nerede Kuruluyor?

Dünya Coğrafyası üzerinde, ümmetin bulunduğu her yerde bu sofraların kurulması mümkündür. Öncelikli olarak açlığın ve kıtlık yaşanan bölgelerden yola çıkarak tüm ümmete ulaşmak amaçlanmaktadır.

 

Bu Sofralarda Nasıl Yer Alabilirim?

Ümmet sofralarında her zaman herekse yer vardır. Sizler de bu sofranın kurulmasına ortak olmak isterseniz, 10TL karşılığında 1 kişinin yada 1.000TL karşılığında yüz kişinin bir öğünlük yemek ihtiyacını karşılayabilirsiniz.


 "Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans