CANLI DESTEK
Yoksulların Ekmek İhtiyacını Karşılıyoruz

İl genelinde yürüttüğümüz proje ile ihtiyaç sahiplerinin sorunlarından biri olan ekmek yokluğuna çözüm ürettik. İlk olarak Balıkesir'de uygulanan projede ihtiyaç sahiplerinin bölgelerinde bulunan hayırsever fırın ve marketlerimiz aracılığıyla yoksulların ekmek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yaşlı ve yatağa mahkûm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ayaklarına kadar giderek onlara sıcak ekmeklerini ulaştırıyoruz. Günlük 250 ekmek dağıtımı yapılan proje kapsamında aylık dağıtım miktarı 7.500 adet, yıllık dağıtım ise 90.000 adet ekmek olarak gerçekleştirilmektedir. Desteklerinizle daha çok ihtiyaç sahibine ulaşıp daha çok ekmeği onlara ulaştırmayı hedefliyoruz.

“Fakire verilen, daha onun eline geçmeden Allah'a ulaşır.”
(AK Şemseddin Hazretleri)

Eğer Tadını Bilirseniz, Ekmeği Paylaşmak Ekmekten Daha Lezzetlidir

Kimi insanlar lüks ve şatafat içerisinde gününü gün ederken, insanımızın büyük bir kısmı ise fakr-u zaruret içerisinde yaşamaya devam ediyor. Bazısı ekmek bayatlayınca burun kıvırırken; kimi insanımız ise fırıncıların bakkallardan akşamdan kalma bayat ekmek getirmesi için kuyrukta bekliyor. Hızıreli Derneği olarak, bir ekmek almaya dahi gücü yetmeyen, unutulmuş ve kapılarını soğuk rüzgârlardan başkasının çalmadığı ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onlara en azından sıcak bir ekmeği ulaştırarak, yüzlerindeki tebessüme ortak oluyoruz.


HEDEFİMİZ AYLIK 3.000 YILLIK 3.600.000 EKMEĞİ YOKSUL AİLELERİMİZE ULAŞTIRMAK

Ekmeğe hürmet ediniz. Çünkü ekmek semavat ve arzın (göklerin ve yerin) bereketindendir.
(Hadis-i Şerif)"Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans