CANLI DESTEK

Su canlıların yaşaması için hayati öneme sahiptir. Su yaşamın temeli, en hayati ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir. Yaşadığımız coğrafya ve imkânlarımız bakımından, dünyada bu temel ihtiyaca en kolay ulaşabilen milletiz. Fakat dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca insan maddi ve manevi imkânsızlıklar nedeniyle temiz ve güvenli suya erişemiyor. Günümüzde su krizinin en yoğun şekilde hissedildiği Afrika ve Asya kıtasında ise  büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.

Rakamlarla Su Sorunu

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre; dünya çapında 800 milyonu aşkın insan temiz su kaynaklarına ulaşmakta sıkıntı yaşıyor. 2.5 milyonu aşkın insan ise bir insanın sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürebileceği minimum şartların altında yaşam mücadelesi veriyor ve çoğu çetin şartlara dayanamayıp son nefeslerini veriyor.

Peygamberimiz; “Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” buyuruyor. Yine; su kuyusu açtırmak, çeşme yaptırmak mümin kişiye öldükten sonra da sevap kazandırmaya devam edeceğini buyurmuştur.

Bir damla hayır, umut kapılarını aralar…

Allah'ın hepimiz için yarattığı bu eşsiz nimetten hep birlikte yararlanmak en büyük dileğimiz."Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans