CANLI DESTEK

Hızıreli Derneği bünyesinde farklı bir yardım anlayışıyla hizmete sunulan giyim mağazasında yoksul ailelere temel ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz alış veriş yapma imkânı sağlanmaktadır. Sosyal araştırması neticesinde yardım alma başvurusu onaylanan ihtiyaç sahibi yoksul kişiler, belirlenen yardım miktarı ve süresi içeresinde giyim mağazasına gelerek mağazamızda bulunan ürünlerden tüm aile bireylerinin kışlık ve yazlık giyim ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

Hızıreli Derneğimiz:  Giyim yardımı, dışında Balıkesir il, ilçe, kasaba ve köylerinde yaşayan ikamet eden fakir ailelere, yardıma muhtaç kimselere gıda yardımı, Ekmek yardımı, Ayakkabı yardımı, sağlık yardımı, kışlık yardımı ve aşevi yemek yardımı projemiz gibi insan yaşamında ihtiyacı olan her alanda yardımlar yapmaktadır. Hiç geliri olmayan yoksul ailelere elektrik, su, doğalgaz, kira yardımları yapmaktadır.

Hızıreli Giyim mağazasında bulunan ürünler bağış yolu ile temin edilip barkotlama sistemi ile takibi yapılmaktadır. (barkot sistemi linki). Barkot sistemi ile bilgisayarda kayıtları bulunan bu ürünler ihtiyaç sahiplerine verilerek kişi adına faturalandırma yapılır. Yardımı alan kişi ayni yardım teslim faturasını imzalar ve hiçbir ödeme yapmadan  (Ücretsiz olarak) alışverişini tamamlamış olur.

Yoksullarımız bize Rabbimizin emaneti…

Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor: ”Fakirleri hor görmeyin, onlar hürmetine yardım görüyor ve rızıklandırılıyorsunuz.


Yardımlarınızla bir nebze de olsa ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzlerini güldürmeye inşallah devam ediyoruz. Bu bağlamda Hızıreli Giyim Mağazaları projemizi, ihtiyaç sahiplerinin yaşam kalitelerini arttıran bir hizmet olarak sizlerin desteğiyle tüm Türkiye'ye yaymayı planlıyoruz.

Sana Allah (c.c) yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki; hayır olarak ne harcarsanız o, anne, baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hiç şüphesiz Allah (c.c) yaptığınız her hayrı bilir.  (Bakara – 215)

Fakirlere Yardım Etmek: Fakirlere yardım etmek, onların ihtiyaçlarını gidermek, İslamiyet'in en çok üzerinde durduğu hususlardan birisidir. Zekât ve sadaka verilecek sınıflardan birisi de fakirlerdir. Fakirlere yardımda bulunurken veya o istediğinde verecek durumda değilken, çok dikkatli ve nazik davranmalı, fakirler gücendirilmemelidir. Onlara her zaman güzel söz söylenmeli, hatta verirken onlara teşekkür etmek ihmal edilmemelidir. Zira onlar Allah'ın bir emaneti olan mallardan dolayı Allah'ın emrini yerine getirmeye vesile olmakta, kendilerini o yükten kurtarmaktadırlar.

Allah (C.C.) İsra Suresi 28. Ayetinde şöyle buyuruyor:
“Eğer onlara verecek bir şey bulamayıp da Rabbinden bir rahmet aramak için yüzünü onlardan çevirmek zorunda kalırsan, bari onlara güzel bir söz söyle.”

Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim almaları ve toplumsal yapı içinde iyi bir konuma gelenleri hem bulunduğumuz ülkenin hem de bütün insanlığın hizmetine ve yararına olacaktır. Böylelikle içinde yaşadığımız toplum ahlaki faziletleri önceleyen donanımlı fertler kazanmış olacak, toplumda söz sahibi olan nitelikli insanların sayısı da artacaktır.
Gerçek yoksul fakirlerin giyim ihtiyaçlarını, hayırseverlerimizin desteği ile kurulan ve yine sizlerin yardımları ile ayakta duran Hızıreli Giyim Mağazaları ile karşılıyoruz.

(Sadakalar) kendilerini Allah yoluna adayan, yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremeyen fakirler içindir. İffetlerinden dolayı (dilenmedikleri için), bilmeyen onları zengin sanır. Sen onları yüzlerinden tanırsın. İnsanlardan arsızca (bir şey) istemezler. Siz hayır olarak ne verirseniz, şüphesiz Allah onu bilir.  (Bakara Suresi 273. Ayet)"Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans