CANLI DESTEK
Hızıreli Derneği Gıda Bankacılığı (ÜCRETSİZ Gıda Market)'i ihtiyacı olan her alanda yoksullara yardım etmeye adamış bir hizmettir. Bir tarafta aç ve yoksul insanlar, diğer tarafta ise son derece rahat yaşayan insanlar vardır. İşte bu çelişkiye dikkat çeken Hızıreli Derneği çevresindeki marketleri, üreticileri ve iş insanlarını bu projeye dahil ederek Hızıreli Gıda bankasını (ÜCRETSİZ) Gıda dağıtım marketinin kurulmasını sağlamıştır.

HIZIRELİ GIDA BANKASI (MARKET)'in öncelikli amacı;

İhtiyaç sahibi kişilerin temel ihtiyaç maddelerinden ÜCRETSİZ yararlanabilmelerini sağlamaktır.

Hızıreli Derneği açlığın ve israfın olmadığı bir gelecek adına  gıda bankacılığının güçlü ve sürdürülebilir olarak devam etmesi için çalışan ulusal ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Hızıreli Derneği olarak gıda bankasının israf ve yoksulluğun çözümünde en önemli araç olduğuna ve hayatları pozitif yönde değiştireceğine inanıyoruz.

Hızıreli Derneği'nin en önemli sorumluluğu zengin ile fakir arasında köprü görevi üslenmektir. Gerektiğinde bir araya getirerek,  birbirleriyle paylaşmalarını sağlamaktır. Aynı zamanda Hızıreli Gıda Bankalarının ulusal olarak şubeler şeklinde yayılarak, yoluna daha güçlü ve daha etkili devam edebilmesi için kapasite geliştirme programları aracılığıyla kurumsallığına önem vererek hedeflerine emin adımlarla hayırsever insanlarımızın katkılarıyla devam etmesidir.

Hızıreli Gıda Marketi'nde bulunan ürünler bağış yolu ile temin edilip barkotlama sistemi ile takibi yapılmaktadır (barkot sistemi linki). Gıda ürünleri ihtiyaç sahiplerine verilerek kişi adına faturalandırma yapılır. Yardımı alan kişi ayni yardım teslim faturasını imzalar ve hiçbir ödeme yapmadan alışverişini tamamlamış olur.

Vergi Muafiyeti;
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Hızıreli Derneği'ne yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir."Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans