CANLI DESTEK

Hayırseverlerimizin bize yaptığı bağışlar sayesinde gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Amacımız bir an önce muhtaç yoksul ailelere ulaşıp, onları sevindirirken, hayırseverlerin de bu mutluluğa ortak olmalarını sağlamaktır.

Hızıreli Derneği aile yardımlarını periyodik bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Yardıma muhtaç olan yoksulluğun vurduğu bu insanların da yeni giysiler giymeye, yeni ayakkabılar denemeye hakkı olduğunu düşünerek onların yüzlerini güldürmeye devam ediyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yardım kolisini, ihtiyaç sahibi yoksul ailelerin kapılarına kadar giderek ulaştırmaya devam edeceğiz.

İhtiyaç sahibi ailelerimizin evlerindeki eşya gereksinimlerini imkânlarımız nispetinde yeni (hiç kullanılmamış) eşyalar ile gideriyoruz. Bağışçılarımızın ürettiği, sattığı ya da evlerinde hiç kullanmadığı sıfır eşyaları alıp yeni eşya almaya gücü yetmeyen muhtaç ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Bize başvuruda bulunanların komisyonumuzun incelemesinden sonra ihtiyaç sahibi olduğuna karar verildiğinde,  yoksul kimselere gücümüz yettiği kadar kumanyalarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz.

Kimi zaman yavrusunu doyuran bir annenin yüzünde tebessüm olduk. Kimi zaman eve yemek getiremeyen babanın gönlünde huzur olduk. Kimi zaman da bir yetimin gönlünde umut olduk. Bizi destekleyen dostlarımız oldukça, biz her zaman yetimin, yoksulun yüzünde tebessüm olmaya devam edeceğiz.

Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah'a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin. (Hucurat Suresi 10. Ayet)


Sorgulamadan, Yargılamadan Kardeş Olmak

Hızıreli Derneği yardımseverlere para, bağış veya kumanya gibi yardımların yanında sorgulamadan yargılamadan “kardeş” olmayı öneriyor; Söz gelimi, Somali'deki aileyi kardeş edindiğinizi düşünelim. Yüzlerini görmediğiniz çocuklar, sesini hiç duymadığınız yoksul bir anne, ne yediklerini ne içtiklerini, ihtiyaçlarını nasıl giderdiklerini görseniz yadırgayabilirsiniz. Giyim kuşamları farklı olmak açısından sevimli gözükmekle birlikte, sizin zevkinizin yanından bile geçmez belki. Olsun! Zaten bu yüzden Yaradan kardeş ilan etmemiş mi bizi? Bütün önyargıları, vazgeçilmezleri, olmazsa olmazları bir yana atıp, birbirimizi olduğumuz gibi kabul etmemiz için, hiçbirimizin diğerinden üstün olmadığını hatırlatmak, varlığın da yokluğun da Allah'ın lütfu olduğunu unutmamamız için onlarla bütünleşelim."Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans