CANLI DESTEK

Kurban bağışınız ile Kalplere dokunun

Vacip Kurbanlarınızı, Adak Kurbanlarınızı, Akika Kurbanlarınızı, Şükür ve nafile kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Bizlere göndermiş olduğunuz vacip, nafile, Akika, adak ve şükür kurbanlarınızı Balıkesir ve bölgesinde gerek yurtiçinde direkt olarak, gerek yurtdışında da iş birliği yaptığımız vakıf ve dernekler aracılığı ile Hızıreli dernek görevlilerimizin nezaretinde (refakatin) de Kurbanlarınızı kesip sizin adınıza yardıma muhtaç kişilere ulaştırıyoruz.

Kurban, Allah'a yaklaşmaya bir vesile olduğu gibi, birbirinden uzak gönülleri de yakınlaştırmaya, gönül köprüleri kurmaya vesile oluyor. Kurban, mesafe tanımaksızın gönül almanın, bir tebessüme vesile olmanın, neticesinde bir hayır duanın ve vefanın adı haline geliyor. Bu tebessüm; bazen buz gibi havada, ufacık bir çehreden gönülleri ısıtıyor; bazen de Afrika'nın kavurucu sıcaklarında bir annenin yüzünde yüreklere su serpiyor.

Kurban yardımlarınızı 7 gün, 24 saat yapabilirsiniz. Sizler de bir evladınız dünyaya geldiğinde, araba veya ev aldığınızda, gerçekleşmesini çok istediğiniz bir şey gerçek olduğunda, Cenâb-ı Hakk'a şükür için kurban kesebilir, mutluluğunuzu kilometrelerce uzaktaki ihtiyaç sahipleriyle paylaşabilirsiniz. Böylece mutluluğunuz arttıkça artar, kilometreler aşar. Yine bir hastalığın şifası için ve belaların def'i için de kurban kesebilir, duaya vesile olabilirsiniz.  

Kurban ile Cenâb-ı Hakk'a şükran ve minnetlerimizi sunacağız, bu vesileyle mazlumların yüzlerini güldüreceğiz. Paylaşmanın ve  kardeşliğin kıymetini bir kez daha pekiştireceğiz.

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah'ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. şimdi, İlahınız, bir tek İlah'tır. Öyle ise, O'na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Kurban bağışımı nasıl yapabilirim?

Kurban bağışlarınızı genel merkezimizi ziyaret ederek makbuz karşılığında,  banka hesap numaralarımıza HAVALE/EFT yaparak ya da online bağış sistemimizi kullanarak web sitemiz üzerinden iletebilirsiniz. Veya hayırseverlerimiz bağışlarını 0266 227 30 30 numaralı telefonumuz aracılığıyla ya da PTT 17210396 numaralı derneğimizin hesabına yatırarak iletebilirler.

DİKKAT: Finans kurumları ve PTT ile yapılan işlemlerde Açıklama kısmına vekâlet sahibinin: ADI, SOYADI, CEP TELEFONU ve VACİP KURBAN BEDELİDİR şeklinde bilgileri mutlaka yazılmalıdır. (Kesilecek olan kurban ‘ın ne kurbanı olduğu mutlaka belirtilmelidir.)

Güncel bağış miktarlarını görebilmek ve Kurban Bağışı yapabilmek için Online Bağışlar Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kurbanlarınız nasıl kesiliyor?

Öncelikle bayram hazırlıkları sırasında kurban vasfı taşıyan hayvanlar ehil personellerimiz tarafından özenle seçilir. Bağışınızla birlikte vekâletiniz alınıp, kaydınız oluşturulur. Kurban kesildiğinde sizlere SMS ile bilgilendirme yapılır. Yurtdışı Kurbanlarınız 10 ülke, 42 bölgede şartlarına göre paylara ayrılıp, yoksullara, kimsesizlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Kurbanlarınız kesim ve dağıtım videoları işlemler tamamlandıktan sonra sizinle paylaşılır.

Kurbanınızın türü ve hayvan cinsi bölgedeki ekibimize bildirilir.

Ekibimiz, bölgede kurban vasfını taşıyan hayvan araması yapar ve uygun hayvanlar seçilerek, kesim mahalline getirilirler.

Bu noktada eğitim almış olan ekibimiz, kurban alımı yaparken İslamî hassasiyetlere en üst derecede riayet etmektedir.

Kurbanınızın bize ulaşımında, sözlü vekâlet alımında ve satın alınmasında olduğu gibi kurbanınızın kesiminde de İslamî hassasiyetler ön planda tutulmaktadır.

Kurbanınız ehil kişiler tarafından, İslamî usullere dikkatle riayet edilerek kesilmektedir.

Daha sonra,  etler eşit şekillerde parçalanarak, paketlenir. Ekibinizin daha önce yaptıkları incelemeler neticesinde, yardım bölgesi olarak karar verilen mahallelerde eşit şekilde hisselendirilmiş olarak ihtiyaç sahiplerine sizlerin adına, “Kardeşlerinizden size bir hediye” denilerek takdim edilir. Kurbanın kesilmesi, hisselere ayrılması, paketlenmesi ve hanelere dağıtılması tamamen ekibimiz tarafından takip edilmektedir. Emanetiniz, son haneye kadar elden teslim alınıncaya kadar, görevlilerimiz yerlerinden ayrılmazlar.

Adak Kurbanı: Hayatımız sürekli bir hedef peşinde, bir şeyleri elde etmek için mücadele etmekle geçiyor. Hayırlı olacağına inandığımız, bir sürü hayalimizin gerçek olmasını isteriz. Bazen de korkularımız olur ki bundan da emin olmak isteriz. İşte bu anlar, kulun aczi yetini fark etmesini sağlayan çok önemli anlardır. İşte o zaman bir kul olarak, istediklerimizin hayırlısıyla olmasını, korktuklarımızdan güvende olmayı Cenâb-ı Hak'tan istemek en doğrusu olacaktır. Bir İsteğimizin gerçekleşmesi, problemin çözülmesi, belanın def edilmesi için bir kurban keserim diye niyet etmek, durumun hayırlısıyla netice bulmasına yardımcı olur. İşte bu durumda Adak kurbanı keseriz.

Akika Kurbanı: Bir çocuğun dünyaya gelmesi, nefes alması, ilk kalp atışı, ilk anne baba deyişi, her insan için dünyada karşılığı hiçbir meta ile kıyaslanamayacak kadar değerlidir.

Evlat sahibi olmak, Cenâb-ı Hakk'ın insanlara bahşettiği en büyük nimetlerdendir. Hele ki hayırlı bir evlat sahibi olmak, tamamıyla Mevhibe-i İlahi'dir. Her anne baba, evladının doğumundan başlayarak, önce ona Şer-i Şerif'e uygun bir isim verir. Ardından onu adım adım takip eder, büyütür ve bir meslek sahibi yapar, evlendirir. Dünyevi sıkıntılardan korunması için elinden geleni yapar. Bunları yaparken bilinçli her anne baba çocuğun Allah'a karşı olan vazifelerini öğretir, mesul olduğu günden itibaren vazifelerini yerine getirmesini temin eder.

Hayırlı evlat, anne babasına ölümünden sonra da faydalı olacak “Sadaka-ı Cariye” mesabesindedir. Bu şekilde düşünüldüğünde evlat sahibi olmak; Allah-ü Teâlâ'nın, kullarına nasip ettiği, dünyada da, ebedi âlemde de bir mutluluk, bir sürur kaynağıdır.  Cenâb-ı Hakk'ın, kullarına meccanen bahşettiği bu nimetine şükür için kesilen kurbana “Akika Kurbanı” denir. Akika kurbanı kesmek müntahaptır. Çocuğun doğduğu günden itibaren her zaman kesilebilir. Yedinci günü kesmek daha faziletlidir.

Şifa Kurbanı

Yaşadığımız dünya, insanoğlu için tamamen bir imtihandır. İnsan, zaman zaman belirli sıkıntılara sabretmek durumunda kalabilir. Sıkıntıya sabır ise kulu, Cenâb-ı Hakk'a yakınlaştırır. Çünkü Allah-ü Teâlâ, ayet-i kerimede, “Muhakkak ki Allah sabredenlerle beraberdir” buyurmaktadır. Sağlık sorunları ile karşı karşıya kaldığımızda veya bir yakınımız hastalandığında ise, Cenâb-ı Hakk'a dua etmek, maddi çareler bularak, hastamızın derdine deva bulmaya çalışırken, şifasını Cenâb-ı Hak'tan da istemek gerekir. Bunun için hatimler okumak, dua etmek ve bu niyetle kurban kesmek güzeldir. Tabi, Allah'a tevekkül, maddi ve manevi her türlü vazifeyi yerine getirdikten sonra neticeyi beklemeye denir. Bizlere düşen, maddi ve manevi her türlü adımı atmaktır.

Nafile Kurban: Kurban Bayramı dışındaki zamanlarda sırf Allah'a yakınlık için kesilen kurbana denir. Kurban kesmek yukarıda da bahsedildiği üzere Allah'a yakınlaştıran bir ibadettir. Arapçada “kurb” kelimesi yakınlık demektir. Nafile ibadetlerin temelinde zaten Allah'a yakınlaşmak vardır. Bunun için zaman zaman imkân nispetinde nafile ibadet niyetiyle kurban kesilmelidir.

 Kurbanınız ile Kalplere Dokunun:

Hızıreli Derneği olarak hayırseverlerimizin kurban vazifeleri için bizlere emanet ettikleri vekâletleri ile kurban kesimlerimizi tamamlıyoruz. “Kurbanınızla kalplere dokunun ” diyerek çıktığımız bu yolda ülkemizde kesimi tamamlanan kurbanları, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Kesimi yapılacak kurbanlıklar derneğimizin Kurban biriminde görevli ehil personeller tarafından özenle seçiliyor. Bayram günlerinde tamamlanan kesimin akabinde bağışçıya öncelikle SMS ile bilgilendirme yapıyor, ardından kurbanlarının kesimlerinin videolarını iletiyoruz. Arzu eden bağışçılarımız kesimlere eşlik edebiliyorlar.

Derneğimiz sadece kurban bayramında değil bir adağınız gerçekleştiğinde, Rabb'e şükrünüzü sunmak istediğinizde, yeni doğan evladınız için Akika kurbanı kesmek istediğinizde vekâletinizi kabul eder ve Kurbanınızı keser.

Hızıreli Sosyal Yardımlaşma Derneği, kar amacı gütmeyen, insani ve İslami faaliyetler sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur.
Karesi V.D. 462 081 97 83 Sicil No: 10-029-109"Hızıreli Derneğinin Hiçbir Vakıf, Kuruluş Kişi ya da Kişiler ile Bağlantısı Yoktur. Gücünü Hayırseverlerden Alan Tamamen Bağımsız Bir Sosyal Yardımlaşma Derneğidir."

© Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.
Çağrı Merkezi
444 4 917
MND Ajans